روش و روند تولید پالت پلاستیکی

روش تولید پالت پلاستیکی به این شکل است که پس از طراحی مدل و اندازه گیری اجناس، کالا و یا قطعه هایی که به جهت بسته ‎بندی شان، آن ها را باید روی پالت قرار دهیم، روند تولید و قالب گیری پالت پلاستیکی شروع می شود و به مرحله بعد یعنی مرحله تزریق پلاستیک می رود و در مرحله آخر رنگ مورد نظر را به آن اضافه می‎کنند و سپس از پالت پلاستیکی به وجود می آید.
از میان نکنه های بسیار مهمی که در طراحی پالت پلاستیکی و ساخت آن بایستی در توجه کرد می‎توانید به مواردی مانند وزن بارها، نوع محصولات و کالای مورد نظر، سایز و اندازه پالت پلاستیکی، رنگ ‎بندی آن، اندازه و تعداد باری که پالت پلاستیکی باید آن را تحمل کند، فاصله های‎ یک بارگیری تا بارگیری های دیگر، نوع آب و هوای محیط و مکان نکهداری پالت و غیره اشاره کرد.

 

مشاوره خرید پالت پلاستیکی تکین پلاست

 

تولید پالت پلاستیکی

تولید پالت پلاستیکی یکی از سخت ترین و پر هزینه ترین بخش های تولید در زمینه پلاستیک و تزریق پلاستیک ‌می باشد. 
در سال های اخیر خیلی از شرکت های تولید کننده پالت چوبی و در زمانی که احساس کردند این امکان دارد که دیگر پالت چوبی خریداری نداشته باشد، و یا مدیران شرکت های بزرگ وقتی متوجه نیاز این محصول شدند، تصمیم می گیرند که آنها به سمت تولید پالت پلاستیکی بروند، اما پس از تحقیق و تفحص در این خصوص از تصمیم خود بر میگردند. 
از مهمترین دلایلی که از تولید پالت پلاستیکی منصرف شدند می توان به موارد زیر اشاره کرد دلایل زیر می باشد: 

  • • سرمایه زیاد برای تولید که با توجه به هزینه سرمایه گذاری سود قابل ملاحظه ای را در بر ندارد (حتی اگر آن سرمایه را در بانک سپرده کنند سود بیشتری می برد)
  • • کمبود متخصص ماهر در خصوص تزریق قالب های سنگین
  • • ضایعاتی هنگام تولید که باعث ضرر می شود
  • • زمانبر بودن راه اندازی خط تولید
  • •عدم جذابیت از نظر جذابیت

با توضیحات بالا فرایند تولید پالت پلاستیکی هزینه بر و‌بسیار سخت ‌می باشد. 

 

تولید پالت های پلاستیکی از کجا شروع می شود؟

برای تولید ابتدا باید مواد پلی اتیلن سنگین را از پتروشیمی خریداری کرده باشید و بعد قالب پالت مورد نظر را روی دستگاه تزریق پلاستیک نصب کنید 
در زمان نصب قالب پالت باید به این نکات توجه ‌کنید :

  • • بستن تمام آب های پشت قالب، که برای خنک ‌کاری محصول تزریق شده الزامی می باشد
  • • بستن جک های هیدرولیک
  • • بستن میکروسویچ‌برای ایمنی قالب
  • • مطمین شدن از محک بودن روبند ها( کار روبند نگه داشتن قال بر روی دستگاه می باشد)

 

پس از آن هات رانر(Hot Runner) قالب را روشن میکنند که دمای قالب به دمای مناسب برسد (هاترانر چیست: هاترانر متشکل از المنت های برقی می باشد که دمای بالا و یکسانی را در سرتاسر قالب های بزرگ ایجاد می کنند که مواد اولیه پالت روندگی مناسب را داشته باشد تا براحتی قالب را پر کند).

دمای سیلند را با توجه به MFI مواد خریداری شده بالا می برید 

ربات دستگاه را تنظیم می کنید که پس از راه اندازی خط تولید پالت بتواند قطعه تولید شده را بگیرد و روی کاموایر قرار دهد و به اپراتور دستگاه برسد. 
(کاموایر چیست: کاموایر میز کنار خط تولید می باشد که بصورت ریلی می باشد و حرکت میکند و محصول تولیدی روی ان قرار میگیرد و مسیری را طی می کند تا به مقصد دلخواه برسد)
حالا همه چیز مهیا می باشد. مواد اولیه پالت را داخل مخزن محل مواد دستگاه میریزید سپس آن مواد داخل مخزن یا اصطلاحا هاپر با شروع بارگیری دستگاه تزریق وارید سیلندر می شود و بعد از بارگیری و ‌پخت مواد و تبدیل شدن به مایع با سرعت به داخل قالب پالت تزریق می شود، و بعد از تزریق سیلندر دستگاه به عقب می رود
حالا منتظر خنک شدن قالب می شویم تا آن پلاستیک مذاب شکل قالب پالت را بگیرد و بعد از جامد شدن و خنک شدن، پالت تولید شده است. 


قالب پالت باز می شود، پران های قالب محصول را پران می کنند و از قالب جدا می شود و حالا کار ربات شروع می شود و محصول را از دستگاه خارج می کند و روی دستگاه کاموایر قرار می دهد. سپس کاموایر پالت پلاستیکی را به اپراتور می رساند، حالا اپراتور بعد از گرفتن تمام راهگاه های پالت آن را بسته بندی میکند و آماده ارسال به مشتری می شود.

 

پالت پلاستیکی کد 1280
پالت پلاستیکی کد 1280
پالت پلاستیکی کد 1210
پالت پلاستیکی کد 1210
پالت پلاستیکی کد 1313
پالت پلاستیکی کد 1313
پالت پلاستیکی کد 1318
پالت پلاستیکی کد 1318

 

مشاهده پالت های پلاستیکی تکین پلاست

 

انواع روش های بسته بندی پالت ها پس از تولید


بسته بندی با تسمه بطوری که پالت ها ده تا ده تا روی هم قرار میگیرند و بوسیله تسمه کش پالت بسته بندی می شود
طریقه دوم بسته بندی این‌می باشد که پالت ها ده تا ده تا روی هم قرار میگیرند و سپس توسط دستگاه شرینک دور آن ها بسته بندی می شود
حالا با لیفتراک پالت ها به انبار محصول ارسال می شوند، و محصول پالت آماده شده است. 

مطلب پیشنهادی : بسته بندی پالت 


نکته: روند تولید پالت پلاستیکی بسیار پیچیده می باشد که ما اینجا به زبان ساده بخش های کوچکی توضیح دادیم.

نکات مهم در تولید پالت پلاستیکی

 

کارخانه تولید پالت پلاستیکی 

تکین پلاست یکی از تولید کنندگان پالت است که دارای سابقه ی طولانی و درخشان می باشد و درطول سالیان زیادی با صنایع مختلفی همکاری داشته و دارد. تولیدی پالت پلاستیکی تکین پلاست پالت را با مواد اولیه مرغوب و با کیفیت تولید می کند. برای تهیه پالت پلاستیکی مورد نظر خود می توانید با کارشناسان فروش تماس بگیرید تا از مشاوره های اختصاصی و رایگان قبل از خرید بهره مند شوید.

 

ارسال نظر
verification