پالت پلاستیکی دست دوم چیست و دارای چه مزایایی می‌باشد؟

پالت پلاستیکی دست دوم جهت انتقال کالا، انبار کردن اشیاء و.... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول نسبت به پالت پلاستیکی نو از قیمت کمتری برخوردار است. لیفتراک یا جک دستی در جابجایی و انتقال پالت‌ها نقش مستقیمی دارند. بکارگیری پالت‌ها از پیشینه زیادی برخوردار می‌باشد. به طوری‌که زمان جنگ جهانی دوم از این محصول جهت جابجایی اسلحه و مهمات استفاده می‌کردند.

پالت‌ها سبب بالا رفتن سرعت کار و همچنین کاهش نیروی کار می‌شود. پالت‌های پلاستیکی در اندازه و ابعاد مختلفی وجود دارند. آن‌چه باعث بالا رفتن قدرت این محصول می‌شود، کیفیت و مرغوبیت آن می‌باشد. جنس پالت‌های پلاستیکی از پلی‌اتلین است. بنابراین این محصول مانند پالت فلزی زنگ نمی‌زند و مانند پالت چوبی نمی‌پوسد.

مزایای پالت پلاستیکی دست دوم کدامند؟

پالت پلاستیکی دست دوم دارای مزایای زیادی است. شما می‌توانید با توجه به نوع کار خود و در نظر گرفتن مزایای این محصول، نسبت به خرید آن اقدام کنید.

  • پالت‌هایی که از جنس پلاستیک هستند دارای کیفیت بالایی هستند.
  • این محصول دارای طول عمر و ماندگاری زیادی می‌باشد.
  • دسته بندی اجناس و کالاها به وسیله این محصول بسیار راحت و آسان است.
  • این محصول در برابر مواد سمی و مواد شیمیایی مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد.
  • تنوع در پالت‌های پلاستیکی بسیار فراوان است.

پالت پلاستیکی دست دوم

  • این محصول بهداشتی و سبک است.
  • پالت‌‌‌ها توانایی ضربه‌گیری بالایی دارند. به طوری‌که در برابر ضربه دچار صدمه و آسیب نمی‌شوند.
  • انعطاف‌پذیری این محصول بی‌‌نظیر است.
  • تحمل وزن بسیار بالا توسط پالت‌ها قابل توجه می‌باشد.

چه مکان‌هایی از پالت پلاستیکی دست دوم استفاده می‌شود

شما می‌توانید از پالت پلاستیکی دست دوم در مکان‌های مختلفی همچون اسکله‌ها، سردخانه‌ها، انبار کالاها، انبارهای نگهداری مواد غذایی و.... استفاده کنید. در صنایع مختلفی همچون صنایع غذایی، صنایع بهداشتی و آرایشی و... پالت‌های پلاستیکی دست دوم از کاربرد زیادی برخوردارند. مکان‌هایی که در تولید و عرضه انواع کالاهای کاغذی فعالیت دارند، می‌توانند به راحتی از این محصول استفاده کنند.

مهم‌ترین مکان جهت بکارگیری پالت پلاستیکی

تحقیقات نشان می‌دهد انبارها به عنوان مهمترین مکان مورد استفاده از پالت‌های پلاستیکی دست دوم شناخته شده است. قفسه بندی کالاها توسط پالت در انبارها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در صورتی‌که کالاها در انبار قفسه بندی نشوند، سبب بهم ریختگی انبار و همچنین انباشه شدن کالاها بر روی یکدیگر می‌شود. همین امر باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود. بنابراین استفاده از پالت‌های پلاستیکی در انبارها به نظم و ترتیب کالاها کمک شایانی می‌کند. پالت‌ها در ایجاد فضای مناسب جهت قرار دادن کالاها نقش اساسی و مهمی دارند. پالت‌های پلاستیکی به عنوان یکی از تجهیزات بسیار مهم در انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بکارگیری پالت پلاستیکی

دسته‌بندی کالاها به وسیله پالت‌های پلاستیکی چگونه انجام می‌شوند؟

شما با داشتن پالت‌ پلاستیکی دست دوم می‌توانید کالاهای خود را بر اساس ارقام، حروف و کد دسته بندی کنید. این امر سبب می‌شود هنگام تقاضا و نیاز مشتری به راحتی کالاها را پخش و عرضه کنید. افرادی که در قسمت انبار مشغول به فعالیت هستند، می‌توانند کالاها را گرو‌ه‌بندی کنند. این کار انبارگردانی و انبارداری را آسان می‌کند و در کاهش اشتباه و خطا توسط انباردار موثر می‌باشد.

ایمنی پالت‌های پلاستیکی

با توجه به کیفیت بالای پالت‌ پلاستیکی دست دوم، این محصول می‌تواند وزن بالایی را تحمل کند. بنابراین آن‌چه در استفاده از پالت‌ها دارای اهمیت است، ایمنی این محصولات می‌باشد. اگر پالت‌ها از کیفیت بالا برخوردار نباشند، قفسه‌بندی انبار با مشکلات زیادی روبرو می‌شود. رعایت ایمنی از مهم‌ترین عوامل در بکارگیری پالت‌های پلاستیکی می‌باشد.

پالت پلاستیکی دست دوم به دلیل ایمنی بالا، مرغوبیت، ماندگاری، قیمت مناسب و.... طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. همچنین کاهش قیمت این محصول نسبت به سایر محصولات مشابه، سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی را نسبت به خرید این محصول ترغیب می‌کند.

پالت پلاستیکی نو یا پالت پلاستیکی دست دوم ؟

در ابتدا جواب این سوال رو به شما میدهم و بعد دلایل آن را بازگو‌میکنم. بی شک خرید پالت پلاستیکی نو گزینه ای به مراتب بهتر نسبت به پالت پلاستیکی دست دوم می باشد. 
یکی از دلایل مخالفت با پالت پلاستیکی دست دوم این می باشد که شناسنامه آن پالت رو ندارید و نمیدانید که زمان تولید آن چه بوده، با چه موادی تولید شده و ... که عدم شناسایی این محصول منجر به ضرر خریدار می باشد چون ممکن است پس از مدتی خیلی کوتاه شکسته و غیر قابل استفاده شود.
یکی دیگر از دلایلی که نباید از پالت پلاستیکی دست دوم استفاده کرد این می باشد که باعث انتقال آلودگی می شود. بعنوان مثال اگر پالت پلاستیکی دست دوم قبل از فروش در یک کارخانه ای که در صنعت مواد شیمیایی بوده و بعد از اینکه آن‌کارخانه بدلیل عدم نیاز اقدام به فروش کند و خریدار آن یک کارخانه فعال در صنایع غذایی باشد باعث می شود آلودگی خطرنامی در صنایع غذایی انتقال داده شود، این یکی از مهمترین دلایل در رد کردن خرید پالت پلاستیکی دست دوم می باشد. 
پالت پلاستیکی دست دوم باید آسیاب شود و مواد آن پس از شستشو و تقویت دوباره به چرخه تولید برگردد نه اینکه از آن در صنایع مختلف استفاده شود.
در اینجا پیشنهاد می شود هیچ وقت به دلیل اینکه فکر می کنید که در هزینه صرف جویی می کنید اقدام به خرید پالت پلاستیکی دست دوم نکنید.

پالت پلاستیکی بهداشتیخط دوخت پالتتست رنگ پالت پلاستیکیپالت پلاستیکی انبارکاربردهای پالت پلاستیک در صنایع
ارسال نظر
verification