در انبار های بزرگی که در تمام سطح ایران وجود دارند برای جابه جایی کالاها درآن مشکلات زیادی وجود دارد.
شرکت ها و کارخانجاتی که در جابه جایی محصولاتشان از پالت های پلاستیکی استفاده می کنند که با این کار هزینه حمل و نقل خود را کاهش می دهند و همینطور سرعت کارشان را بالا تر می برند.
پالت پلاستیکی مانند اسب کاری بسیارقوی می مانند. از آن ها برای کارهای  مداوم و سخت ساخته شده اند پالت پلاستیکی برای جابجایی سنگین ترین کالا ها استفاده می شود. پالت های پلاستیکی نقش حیاتی را در پشتیبانی و جابجا کردن کالاها ایفا می کنند.
پالت های پلاستیکی بهترین انتخاب برای حمل کالاهای کارخانه ای و کالاهایی با حجم بزرگ و وزن سنگین است که می توان به راحتی این کار را با پالت ها انجام داد ولی باید آن ها را به درستی انتخاب کرد و در انتخاب نوع پالت بسیار دقت کرد.

انتخاب درست پالت پلاستیکی

برخی از شرکت ها در انتخاب پالت پلاستیکی هایشان به سیستم های پخش و نوع انبارشان توجه می کنند. در بعضی دیگر از موارد مصرف کنندگان پالت ها، جنبه منفی و مثبت پالت را می سنجند و بعد از آن تصمیم به انتخاب پالت می گیرند و با توجه به نیازشان آن را پسند می کنند.
پالت چوبی یکی از انواع سنتی پالت می باشد که همینطور جزو محبوب ترین آن ها نیز است.  
پالت چوبی از طول عمر نسبتا بالایی برخوردار هستند و همینطور قدرت بالایی برای حمل 1 تن کالا را دارد و از همه آن مهم تر، قیمت آن نسبت به پالت پلاستیکی یا پالت های فلزی و پالت های آلمینیومی پایین تر می باشد.
اما یکی از نکته های منفی آن مواردی مثل آتش سوزی یا پوسیدگی و یاعدم رعایت بهداشت است.
اکثر کارخانجات از پالت های چهار طرفه استفاده می کنند. پالت های چهار طرفه به معنی این است که از هر چهار طرف بتوانید پالت ها را با لیفتراک جابجا نمایید. نکته دیگر در انتخاب انواع پالت ها مخصوصا پالت پلاستیکی، اندازه تحمل وزن بار می باشد که شما باید با توجه به میزان وزن بار خود آن را انتخاب کنید.

پالت پلاستیکی بهداشتیخط دوخت پالتتست رنگ پالت پلاستیکیپالت پلاستیکی انبارکاربردهای پالت پلاستیک در صنایع
ارسال نظر
verification