پالت های پلاستیکی معمولا به عنوان یک واحد حمل بار در جابجایی های کالا و محصولات یک انبار یا یک کارخانه، نقش مهم و اساسی ای دارند. توزیع محصولات و انبار داری از مهم ترین نقش های پالت پلاستیکی بوده است. پالت ها عمداتا به شکل سنتی از چوب  (پالت چوبی) تولید می گردند.


پالت پلاستیکی در رنگبندی و طرح بندی مختلف بیش از ۵۰ سال است که در اروپا و سایر نقاط جهان استفاده می شود و بخش عمده ای از بازار های پالت را به خودش اختصاص می دهد.
اهمیت در چیدمان و رنگبندی پالت پلاستیکی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در نوع و انتخاب رنگ پالت پلاستیکی باید به آن توجه کرد.
برای چیدمان پالت پلاستیکی باید به رنگ بندی آن توجه بسیاری داشت. زیرا اگر از رنگبندی مناسب برای چیدمان پالت ها استفاده نکنید، نمی توانید چیدمان مرتب و یک دستی داشته باشید.


دو روش رنگبندی و چیدمان پالت پلاستیکی

  • چیدمان ردیفی پالت پلاستیکی با رنگبندی منظم
  • چیدمان بلوکی پالت پلاستیکی با رنگبندی منظم

 

نکته ی بسیار مهم در نحوه چیدمان پالت پلاستیکی، انتخاب رنگبندی مناسب پالت پلاستیکی و  استفاده مناسب از فضای انبار و فضای پالت پلاستیکی است. با انتخاب مناسب رنگبندی در چیدان پالت پلاستکی و استفاده مناسب از فضا، می توانید کار انبار گردانی و چینش انبار را بسیار راحت و آسان کنید. همینطور جهت یک چیدمان مقاوم و صحیح روی پالت های پلاستیکی باید حتما اطلاعات دقیق و کافی را از ابعاد و رنگبندی پالت پلاستیکی و قدرت تحمل آن را داشته باشیم.

مطلب پیشنهادی: قفسه بندی پالت ها در انبار

رنگبندی یکی از مواردی است که در نحوه چیدمان پالت پلاستیکی تا حد زیادی به شما کمک می کند. در صورت عدم استفاده از رنگبندی صحیح نمی توان در چیدمان پالت پلاستیکی به چیدمان مرتب و یک دست رسید. پالت های پلاستیکی در رنگ بندی و طرح های مختلف در بازار موجود هستند و بیش از ۵۰ سال است که بخش بزرگی از بازار پالت را به خود اختصاص داده اند. به طور کلی می توان گفت پالت پلاستیکی در جابجایی کالا و محصول یک انبار به عنوان واحد حمل بار نقش مهم و اساسی ایفا می کنند. از مهمترین نقش های این پالت ها می توان به توزیع محصولات و انبارداری آن ها اشاره کرد.


روش های مختلف چیدمان پالت پلاستیکی


انتخاب رنگ بندی مناسب پالت پلاستیکی از جمله نکات مهم در چیدمان پالت پلاستیکی است. انتخاب رنگبندی اصولی در استفاده مناسب از فضای انبار نقش بسیار مهمی دارد. با انتخاب رنگبندی مناسب در چیدمان پالت پلاستیکی و استفاده صحیح از فضا نیز می توان کار انبارگردانی و چینش انبار را به راحتی انجام داد. برای دستیابی به چیدمان پالت پلاستیکی مقاوم و صحیح به اطلاعات دقیق و کافی در رابطه با ابعاد، قدرت تحمل و رنگبندی پالت پلاستیکی نیاز خواهید داشت.

چیدن کالا روی پالت


نحوه چیدمان پالت پلاستیکی به صورت بلوکی


در چیدمان پالت پلاستیکی به صورت بلوکی، بدون استفاده از قفسه پالت ها روی یکدیگر و یا در کنار یکدیگر قرار می گیرند. در این روش چیدمان پالت ها، بلوک ها به واحدهای کوچک به نام سلول تقسیم خواهند شد. در هر یک از این سلول ها، کالا و فضا با تراکم بالا ذخیره می شوند.


چیدمان پالت های پلاستیکی به روش های ردیفی


چیدمان کالاها روی قفسه ها اغلب به صورت ردیفی انجام می گیرد. در صورت تمایل برای ایجاد خلاقیت و به منظور افزایش دید مناسب می توان از چیدمان پالت های پلاستیکی به روش پلاستیکی استفاده کرد. در این روش نوین چیدمان پالت ها، محصولات به صورت پلکانی روی یکدیگر چیده می شوند.

 

جمع بندی 
حساسیت بالای برخی قطعات باعث شده است تا برای نگهداری و انبار کردن آن ها از پالت های دیواره دار کاملا پوشیده استفاده نمایید. از مهمترین ویژگی های این پالت ها می توان به قابل رویت قطعات در داخل آن ها اشاره نمود. مقرون به صرفه بودن و سبک بودن پالت های پلاستیکی در مقایسه با پالت های چوبی از مهمترین مزایای این محصولات محسوب می شود. پالت های پلاستیکی در صنایع دارای کاربردهای وسیع و گسترده هستند. امکان استفاده از آن ها برای قرار دادن قطعات مختلف و تسمه کشی وجود دارد.


سرعت و دقت در حال حاضر در امور مختلف نقش بسیار مهمی دارد و چیدمان پالت پلاستیکی در انبار نیز از اهمیت ویژه برخوردار است. به منظور نظم بخشیدن به انبار، انبارگردانی سریع و دقیق و پیدا کردن کالا در مدت زمان کوتاه به پالت پلاستیکی مناسب با بودجه و شرایط آب و هوای محیط انبار نیاز خواهید داشت. در صورت مرطوب بودن فضای انبار بهترین گزینه پالت پلاستیکی خواهد بود زیرا این پالت ها نسبت به رطوبت از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار هستند.
 

ارسال نظر
verification